ביוגרפיה

ניב דור-כהן.

אב לשלושה ילדים, אלואה, תואם ועדן ומורה בכיר ליוגה.

חי, מתרגל ומלמד את דרך היוגה משנת 2000.

אני מורה מוסמך ליוגה בשלושה סגנונות תרגול: ויני-יוגה, שאדו-יוגה וראג’ה יוגה עם נסיון רב בהוראת קבוצות, הנחיית סדנאות בפסטיבלים ובריטריטים ולימוד פרטני.

מורתי הראשונה במכללת וינגייט, ליאורה קסטנבויים לימדה אותי נשימה נכונה וזורמת ורכות תנועתית . ממנה למדתי כיצד לתרגל ולהדריך בגישת ה-ויני יוגה, שיטה שפותחה ונלמדה מדסיקשר, בנו של מורה היוגה הדגול – קרישנהמאצ’אריה.

שם למדתי כיצד לנוע עם הנשימה, כיצד להכיר את הגוף על מרכיביו השונים, ומגוון טכניקות לכניסה פנימה ולהשקטת התודעה.

לאחר סיום לימודיי בוינגייט, הוצעה לי ההזדמנות להיות אסיסטנט בקורסי המורים בוינגייט ושם המשכתי את העמקתי לתוך אומנות הדרכת היוגה.

ב-2004, לאחר 3 שנים של הוראת יוגה בגישת הויני יוגה, נרשמתי ללימודי הוראה נוספים בביה”ס לשאדו-יוגה בחיפה. דודי מלכא, מורי השני,העביר לי את הידע בשיטת השאדו-יוגה.

גישת תרגול זו מבוססת על כתבים קלאסיים של ההאטה יוגה. והיא פותחה ע”י מאסטר שאנדור ראמאטה. באסכולת ה”שאדו” נעשה שימוש ב 108 הצמתים האנרגטיים בגוף ובנעילות (בנדהות), בדפוסי תנועה ויציבה במרחב. על מנת להשיג תנועה שקטה ורצופה של הגוף, הנשימה ואנרגיית החיים. לאתר הרשמי של אסכולת השאדו-יוגה, לחצו , כאן.

ב-2006 הקמתי את מרכז היוגה ‘סטודיוגה’ בפרדס-חנה, מרכז המציע מגוון של שיעורים וסדנאות לקהל הרחב. לאחר שנתיים של פיתוח והפעלת המרכז, העברתי את שרביט הניהול לקהילת ‘יוגה של אהבה’, עמותה ללא כוונת רווח שמביאה אור, אהבה וידע אמיתי לכל השוחר לפתחה. מאז ועד היום המשכתי להיות המורה העיקרי במרכז.

עוד על הפעילויות במרכז ‘סטודיוגה’ כאן.

בשנת 2009 הוסמכתי כמטפל ביוגה תראפיה תאילנדית אצל המורים הבכירים בתחום – אלפונס וחלי טרשל. תחום לימוד זה העניק לי תפישה מדוייקת של המכלולים השונים בגוף ואיפשר לי לשלב את הידע לתוך הוראת היוגה וכך להעביר לתלמידיי תחושתיות גופנית ברורה יותר ועבודה בריאה ומדוייקת עם הגוף.

בשנת 2010 פגשתי את מורה היוגה הבכיר – רונן כץ, ודרכו התחברתי לשושלת מורים עתיקה מהודו, מהם אני שואב השראה, שמחה ואהבה.

כיום, אני מלמד שילוב של השיטות השונות, תזקיק הרמוני של תרגול נקיונות, אסאנות, מודרות ופראניאמה בנוסף לטכניקות ריכוז מהראג’ה יוגה.

עם הזמן הוראתי קיבלה צורה ייחודית לה קראתי: אקא-יוגה. תוכלו לקרוא עליה כאן: לתיאור שיטת אקא-יוגה

אתם מוזמנים לצלול לנבכי האתר, לקרוא מאמרים ולצפות בתמונות ובסרטים.

היו ברוכים ומאושרים

מומלץ להירשם לרשימת התפוצה כך שתקבלו במייל הודעות על סדנאות, שיעורים ותוכן חדש שמתפרסם באתר.


שיעורי היוגה בפרדס-חנה וכרכור מועברים בסטודיו מקסים ואינטימי. ברוכים הבאים לאתר הבית שלי. באתר זה ריכזתי עבורכם מאמרים, סרטים ותמונות שימחישו מעט מהי יוגה ומדוע היא כה חשובה לכל אדם ובכל גיל. אני מלמד יוגה משנת 2001, מהן 8 שנים של הנחיית קבוצות יוגה בפרדס-חנה-כרכור, אני בטוח היום לחלוטין שכל אדם, בכל מצב גופני יכול להתקדם וללמוד בדרך המופלאה הזו. כל שנדרש היא התמדה ורצון להשתנות. אני מזמין אתכם לשיעור נסיון במרכזי יוגה בפרדס-חנה, בסטודיו ליוגה בבנימינה, במרכז מיוגה בכפר-סבא ובקאנטרי זכרון, שם אני מעביר את שיעורי היוגה לקבוצות. בברכה, ניב דור-כהן
CLOSE
CLOSE