קורס מורים ליוגה

קורס מורים ל”אקא יוגה” במרכז מיוגה בכפר-סבא

קורס המיועד לתלמידים ותיקים הרוצים להעמיק את ידיעותיהם בשיטת האקא-יוגה או לכאלה המעוניינים להפיץ את הבשורה וללמד בשיטת אקא-יוגה בארץ ובעולם.

הקורס מחולק לשנתיים, בכל שנה 300 ש”א הפרוסות על 30 מפגשים שבועיים בני 8 ש”א.
הקורס יתקיים בימי ב’ בין השעות 9:15-15:15 החל מה-12.10.15.

במסגרת כל שנה יתקיים סופ”ש מרוכז במרכז מיוגה

בתאריך ה-9.6 בשעה 20:45 אקיים מפגש מבוא לקורס. במפגש אסביר על הקורס, אופי ההכשרה, דגשים ותכנים ויהיה מקום לשאלות.

יש להרשם מראש בטלפון: 09-7682000

נושאי הלימוד:

 • תרגול ואימון מעשי האטה ראג’ה יוגה
 • תרגול מעשי ועיוני פראנאיאמה, דהאראנה ודיאן
 • אמנות הדיבור וחלוקת זמן בשיעור, פדגוגיה, מתודיקת הוראה
 • קונטראינדיקציות (תיקון תלמידים)
 • הנחיות יוגה בסיסיות לנשים בהריון
 • אנטומיה יישומית, פיזיולוגיה ויוגה לפציעות נפוצות
 • פילוסופיה: בהגוואד גיטה , יוגה סוטרה, ודות, אופנישדות
 • כתבים: שיווה סמהיטה / גרהנדה סמהיטה / האטה יוגה פראדיפיקה
 • מבוא לשושלות המורים הגדולים של היוגה / מבוא לזרמי היוגה העיקריים / 8 השלבים של היוגה
 • מבוא לאיורוודה בראי היוגה
 • קורס עזרה ראשונה

מרצי אורח:

1.אלפונס טרשל – לימודי אנטומיה פיזיולויגה ופתלוגיה- מטפל בכיר ומסמיך מטפלים בשיטת התאי יוגה תרפי, דיקור יבש, עיסוי אירוודי ועוד. לפני שנתיים (2013) הוציא בעברית את הספר אנטומיה של התנועה ( ערך מדעית ). כמו כן מלמדת בשנים האחרונות לימודי אנטומיה פיזיולוגיה ופתלוגיה בקורסי מורים שונים בארץ.
2. ללי (הילה) ארליך – לימודי פילוסופיה- הילה ארליך, מורה ומתרגלת ויג’נאנה יוגה משנת 2003, תלמידתן של אורית סן-גופטה, נגה ברקאי וליאורה עמיחי. בוגרת החוג ללימודי הודו ומזרח אסיה של האוניברסיטה העברית בירושלים.
3. גופה קומאר – אירוודה – מטפל בכיר בשיטת האיורוודה, בעל סטודיו ליוגה וקליניקה לניקויי רעלים בשיטת האיורוודה בנצרת. למד 5 שנים במכללת ברושים.
תלמיד של דר’ ערן מגון ודר דיפנקר מפונה שבהודו.
4. דורית לובן – בהגאוואד גיטה – ראש קהילת יוגה של אהבה, מתרגלת בהאקטי יוגה מזה 32 שנים, סופרת ומתרגמת.
5.יואב קליינמן– ראג’ה-מתרגל ומלמד ראג’ה יוגה ומדיטציה מזה 15 שנים.
6. לימודי עזרה ראשונה- מרצה חיצוני

מהו אימון האקא-יוגה:

לוגומשמעות המילה אקא בסנסקריט היא – אחד.שיטת התרגול אקא-יוגה מבוססת על מספר זרמים שאוחדו לכלל תרגול הרמוני. היא מתאפיינת בתנועה רכה וזורמת אך גם בעבודה מדוייקת ועמוקה.יש בה את הרכות של המים עם העוצמה של האש. העמקה ספירלית לתוך המרכז.היא מכילה ומאזנת בין תרגול ההאטה יוגה, היוגה הפיזית, הכולל: תנוחות, באנדהות ומודרות וטכניקות נשימה לבין תרגול מנטלי מהראג’ה יוגה, היוגה המנטלית, הכולל: תרגילי ריכוז, מדיטציות וטכניקות להתמרת האנרגיה והעלאתה כלפי מעלה למרכזי האנרגיה העליונים.שיעור אקא-יוגה בנוי מאלמנטים שונים והוא משתנה בהתאם לעונות השנה, שעת התרגול ואופי התלמידים.
שיטת ההוראה של האקא יוגה הדרגתית ומתבצעת בהתאם ליכולתו של התלמיד, ומבלי להעמיס על הגוף טכניקות תרגול מורכבות מדי שיכולות גם להזיק אם אינן נעשות נכון או שגופו ונפשו של התלמיד אינם מוכנים עבורן.

מטרת התרגול היא להביא איזון לנפש סוערת וחיזוק לגוף חלש.
התמדה בדרך תזכה בחופש מטרדות קטנות ויכולת ראייה רחבה על האירועים המתרחשים בנפשו של אדם. ראייה כזו משמעותה שלווה עמוקה ובטחון יציב, שני אלמנטים חסרים מאוד בחיי האדם המודרני.

yoga-57על ניב דור כהן: מפתח שיטת אקא יוגה, מייסד מרכז סטודיוגה בפרדס-חנה ובעל ניסיון של 14 שנים בהוראת יוגה ולימוד תחת מורים בכירים מזרמים שונים. בוגר וינגייט, אצל ליאורה קסטנבוים, בוגר קורס מורים ליוגה בהדרכתו האישית של דודי מלכא בביה”ס לשאדו-יוגה בחיפה ובוגר קורס מורים לראג’ה יוגה בהנחיית דוקטור אודי בילו ושיהאן רונן כץ. עבד שנתיים כאסיסטנט בקורס מורים ליוגה בוינגייט. ולימד כחלק מצוות המרצים בקורס המורים ליוגה באקדמיה למורים של הולמס-פלייס. עבר הכשרות וסמינרים אצל מיטב המורים בארץ ובעולם.

קורס זה הינו ראשון מסוגו ואנו מתרגשים מאוד לקראתו!yoga-20
מטרתנו היא שהקורס יתקיים באווירה אינטימית (עד 15 משתתפים בקורס) שיכולה ליצור הכרות עמוקה של כל תלמיד ותלמיד עם ניב ואחד עם השני והשנייה. כמו כן אפשרות לחוות את החוויה והתהליך בצורה מעמיקה ומודרכת!

קורס זה מתאים למי שרוצה להעמיק את הידע שלו ביוגה בכלל ובאקא יוגה בפרט (לא בהכרח לאנשים שרוצים ללמד) או לאנשים שרוצים להתחיל לעזור בקידום היוגה בארץ ובעולם.

תעודה: למסיימי הקורס והעומדים בכל הדרישות, תינתן תעודת מורה ליוגה מטעם מיוגה.
התעודה כרגע בשלבי אישור להכרה ע”י ארגון מורי היוגה בישראל.

הטבה של 30 כניסות שנתיות לשעורי יוגה במיוגה במהלך הקורס

** ניתן להגיע לשעורים שלי במיוגה בימי ב’ בשעה 7:30 , ימי ג’ בשעה 19:00 וימי ו’ בשעה 13:00 להכרות עימי ועם השיטה.
יש להודיע על הגעה מראש

לפרטים נוספים במיוגה מול הפארק טלפון:
09-7682000 או מייל tal@mygoa.co.il


שיעורי היוגה בפרדס-חנה וכרכור מועברים בסטודיו מקסים ואינטימי. ברוכים הבאים לאתר הבית שלי. באתר זה ריכזתי עבורכם מאמרים, סרטים ותמונות שימחישו מעט מהי יוגה ומדוע היא כה חשובה לכל אדם ובכל גיל. אני מלמד יוגה משנת 2001, מהן 8 שנים של הנחיית קבוצות יוגה בפרדס-חנה-כרכור, אני בטוח היום לחלוטין שכל אדם, בכל מצב גופני יכול להתקדם וללמוד בדרך המופלאה הזו. כל שנדרש היא התמדה ורצון להשתנות. אני מזמין אתכם לשיעור נסיון במרכזי יוגה בפרדס-חנה, בסטודיו ליוגה בבנימינה, במרכז מיוגה בכפר-סבא ובקאנטרי זכרון, שם אני מעביר את שיעורי היוגה לקבוצות. בברכה, ניב דור-כהן
CLOSE
CLOSE